Posadzki żywiczne przemysłowe Szczecin

Poznaj najbardziej wytrzymałe posadzki żywiczne przemysłowe idealne do zastosowania w obiektach przemysłowych

Zacznijmy od stwierdzenia, że jednym z najważniejszych elementów hal produkcyjnych, magazynów czy też innych pomieszczeń w znajdujących się w Państwa zakładach produkcyjnych jest… podłoga! Dobrze wykonana posadzka charakteryzuje się: wysoką wytrzymałością mechaniczną i chemiczną (jeśli wymagane), łatwym utrzymaniem w czystości, trwałością, szczelnością i brakiem pylenia. Dodatkowymi atutami podłóg może być ich dekoracyjność.

Szeroki wachlarz materiałów żywicznych, oferowanych przez wiodących producentów, pozwala nam na wykonywanie podłóg o praktycznie każdych, postawionych przez Państwa lub projekt wymaganiach. Zaczynając od podłóg antybakteryjnych stosowanych w przemyśle spożywczym, wykonujemy także podłogi:

  • antyelektrostatyczne
  • posadzki antypoślizgowe
  • podłogi wysoce odporne na ścieranie
  • posadzki parkingowe i garażowe
  • podłogi odporne chemicznie

Rodzaje posadzek żywicznych przemysłowych

Posadzki żywiczne przemysłowe różnią się od siebie przede wszystkim sposobem „instalacji”, a występują następujące technologie wykonania:
systemy zasypywane (oparte na piasku kwarcowym, antypoślizgowe) – dostępne w kolorach RAL lub wykonane na bazie kolorowego piasku kwarcowego, pokrytego bezbarwną żywicą epoksydową. Grubość podłogi żywicznej wynosi ok. 1,2 mm.
systemy zacierane (również na bazie piasku kwarcowego) – charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na ścieranie. Wykonane są z kolorowego piachu kwarcowego i transparentnej żywicy. Ich grubość to zazwyczaj 3 – 4 mm.
systemy rozlewne (potoczne nazewnictwo to: posadzki epoksydowe lub posadzki poliuretanowe) – podłogi te są systemami, które najłatwiej utrzymać w czystości, dzięki gładkiej strukturze wierzchniej warstwy. Grubość systemy to 2 – 3 mm. Przybierają one kolory z palety RAL.

Posadzka żywiczna przemysłowa może przybierać różnorodny wygląd, w zależności od rodzaju jej wykorzystywania, czyli parametrów wymaganych przez Inwestora. Część posadzek żywicznych realizujemy w kolorach RAL, inne natomiast w podstawowej palecie producenckiej, jak np. posadzki żywiczne kwarcowe, które swoją barwność uzyskują dzięki kolorowemu zasypowi piaskiem kwarcowym.

posadzki zywiczne przemyslowe 1 - POSADZKI ŻYWICZNE PRZEMYSŁOWE
posadzki zywiczne przemyslowe 2 - POSADZKI ŻYWICZNE PRZEMYSŁOWE
posadzki zywiczne przemyslowe 3 - POSADZKI ŻYWICZNE PRZEMYSŁOWE

Doradztwo w zakresie posadzek żywicznych przemysłowych

Rozmowy z Klientami prowadzimy od ustalenia podstawowych informacji o rodzaju działalności zakładu i wykorzystywania podłogi. Doradzamy w kwestii doboru systemu żywicznego nadającego się do danej dziedziny przemysłu. Posadzki żywiczne przemysłowe realizujemy zgodnie z normami budowlanymi, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Nasza przeszkolona kadra pracowników, użytkuje materiały żywiczne zgodnie z wymaganiami postawionymi przez producentów. Odpady po usługowe, usuwamy z miejsca prac najszybciej jak tylko jest to możliwe.