Posadzki żywiczne przemysłowe Szczecin

Poznaj najbardziej wytrzymałe posadzki żywiczne przemysłowe idealne do zastosowania w obiektach przemysłowych

Poznaj najbardziej wytrzymałe posadzki żywiczne przemysłowe, idealne do zastosowania w obiektach przemysłowych.

Zacznijmy od stwierdzenia, że jednym z najważniejszych elementów hal produkcyjnych, magazynów czy też innych pomieszczeń znajdujących się w Państwa zakładach produkcyjnych jest… podłoga! Dobrze wykonana posadzka charakteryzuje się: wysoką wytrzymałością mechaniczną i chemiczną (jeśli wymagane), łatwym utrzymaniem w czystości, trwałością, szczelnością i brakiem pylenia.

Szeroki wachlarz materiałów żywicznych, oferowanych przez wiodących producentów, pozwala nam na wykonywanie podłóg o praktycznie każdych, postawionych przez Państwa lub projekt wymaganiach. Zaczynając od podłóg antyelektrostatycznych stosowanych w przemyśle elektronicznym, wykonujemy także podłogi:

  • posadzki antypoślizgowe,
  • podłogi wysoce odporne na ścieranie,
  • posadzki parkingowe i garażowe,
  • posadzki chemoodporne.

Rodzaje podłóg wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych lub halach

Posadzki żywiczne przemysłowe różnią się między sobą sposobem wykonania. Można wyróżnić następujące technologie instalacji posadzek:

  • systemy zasypywane (oparte na piasku kwarcowym, antypoślizgowe) – dostępne w kolorach RAL lub wykonane na bazie kolorowego piasku kwarcowego, pokrytego bezbarwną żywicą epoksydową. Grubość podłogi żywicznej wynosi ok. 1,0 – 2,0 mm.
  • systemy zacierane (również na bazie piasku kwarcowego) – charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na ścieranie. Wykonane są z kolorowego piachu kwarcowego i transparentnej żywicy. Ich grubość to zazwyczaj 3,0 mm.
  • systemy rozlewne, gładki (spotykane nazewnictwo to: posadzki epoksydowe lub posadzki poliuretanowe) – podłogi te są systemami, które najłatwiej utrzymać w czystości, dzięki gładkiej strukturze wierzchniej warstwy. Grubość systemu to 2,0 – 3,0 mm. Przybierają one kolory z palety RAL.

Posadzka żywiczna przemysłowa może przybierać różnorodny wygląd, w zależności od rodzaju jej wykorzystywania, czyli parametrów wymaganych przez Inwestora. Część posadzek żywicznych realizujemy w kolorach RAL, inne natomiast w podstawowej palecie producenckiej, jak np. posadzki żywiczne kwarcowe, które swoją barwność uzyskują dzięki kolorowemu zasypowi piaskiem kwarcowym.

posadzki zywiczne przemyslowe 1 - POSADZKI PRZEMYSŁOWE
posadzki zywiczne przemyslowe 2 - POSADZKI PRZEMYSŁOWE
posadzki zywiczne przemyslowe 3 - POSADZKI PRZEMYSŁOWE

Doradztwo w zakresie posadzek żywicznych przemysłowych

Rozmowy z Klientami rozpoczynamy od uzyskania podstawowych informacji o rodzaju działalności zakładu oraz sposobu eksploatacji podłogi. Następnie doradzamy w kwestii doboru systemu żywicznego, który spełniłby oczekiwania Klienta, a przede wszystkim nadającego się do danej dziedziny przemysłu. Posadzki żywiczne przemysłowe realizujemy zgodnie z normami budowlanymi, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ppoż. Nasza przeszkolona kadra pracowników, użytkuje materiały żywiczne zgodnie z wymaganiami postawionymi przez producentów. Odpady po usługowe, usuwamy z miejsca prac najszybciej jak tylko jest to możliwe.