Beton polerowany Szczecin

Beton polerowany – nowoczesne lastryko

Betonem polerowanym nazywamy przemysłową wylewkę betonową, kilkukrotnie obrobioną, tj. przeszlifowaną, następnie utwardzoną, zaimpregnowaną środkami chemicznymi oraz wypolerowaną. Powstały beton polerowany jest w pełni szczelnym systemem, przede wszystkim niepylącym oraz produktem o długiej żywotności. Technologia ta jest niedrogim rozwiązaniem, wiążącym się ze znacznie mniejszym kosztem niż wykonanie posadzki żywicznej.

Wykonujemy próby betonu polerowanego u Klienta

Technologia wykonania betonu szlifowanego obejmuje od 3 do nawet 9 etapów obrabiania betonu oraz po jednym etapie: utwardzania oraz impregnowania powierzchni betonowej. Zanim dojdzie do tego typu prac, oferujemy darmowe wykonanie próby ok. 10m2 polerowania betonu, w celu:

 • ocenienia przez Inwestora jakości wykonywanych przez naszą firmę usług,
 • ukazania efektu finalnego całego procesu, z możliwością jego sprawdzenia podczas codziennego użytkowania wybranego miejsca,
 • wizji lokalnej na miejscu zlecenia, oceny jakości podłoża oraz jego ew. skaz,
 • przygotowania dokładnej wyceny prac, opartych na wyliczeniach zużycia materiałów szlifujących i polerujących, wykonanych w trakcie przygotowania próbki systemu,
 • ustalenia z Inwestorem stopnia wybłyszczenia betonu polerowanego, który to zaprezentujemy na próbie.

Gdzie stosujemy beton szlifowany?

Technikę polerowanego betonu stosujemy dla posadzek przemysłowych, komercyjnych, a także dla podłoży betonowych w domach. Podłogi te wykorzystywane są najczęściej w:

 • halach produkcyjnych i magazynach,
 • budynkach użyteczności publicznej,
 • centrach handlowych i na lotniskach,
 • domach i mieszkaniach.
beton polerowany 1 - BETON POLEROWANY
beton polerowany 2 - BETON POLEROWANY
beton polerowany 3 - BETON POLEROWANY

6 głównych zalet betonu polerowanego:

 1. Produkt finalny jest podłogą „antypoślizgową”, świetnie nadającą się do zastosowania w halach produkcyjnych. Beton szlifowany często wygląda jak lustro – jest mocno wybłyszczony i wypolerowany, jednak efekt ten, nie powoduje braku przyczepności lub śliskości wierzchniej warstwy systemu. Osoby codziennie go użytkujące są bezpieczne dzięki mikrorysom, niewidocznym dla ludzkiego oka.
 2. Beton polerowany NIE jest podłogą warstwową. Nie są nanoszone na wylewkę żadne kolejne warstwy środków, które w przyszłości mogłyby się łuszczyć czy odspajać od podłoża.
 3. Możliwość etapowego wykonania podłogi, co w przypadku firm produkcyjnych ma niezwykłą wartość. Nie wymagamy przerw w produkcji, a technologiczne pauzy, jak w przypadku posadzek żywicznych, nie istnieją!
 4. Wysoka odporność na ścieranie, a także długa żywotność systemu. Zaimpregnowany beton polerowany to niskie koszty utrzymania czystości oraz łatwość pielęgnacji i czyszczenia. Struktura podłogi zapobiega wnikaniu w beton brudu oraz wszelkich zanieczyszczeń płynnych.
 5. Brak pylenia wylewki betonowej, sprawia, że technologię tę stosować można w zakładach i pomieszczeniach, w których wymaga się wysokiej czystości.
 6. Niskie koszty przywrócenia podłodze – błysku, jak podczas pierwszego użytkowania. Przy regenerowaniu betonu polerowanego pierwsze etapy mamy już za sobą, a była nimi praca wykonana podczas przygotowywania wylewki przemysłowej do polerowania, utwardzania i impregnowania.