MIKROCEMENT

 

Mikrocement, czyli innowacyjny materiał wykończeniowy, który może stanowić dekoracyjną powierzchnię zarówno dla podłóg, ścian, schodów, łazienek czy blatów kuchennych. Idealnie sprawdzi się u osób, które poszukują trwałych, ale i nowoczesnych rozwiązań dla swoich przestrzeni. To także trafny wybór dla fanów aranżacji w stylu industrialnym, minimalistycznym czy loftowym.

Czym dokładnie jest mikrocement?

To mieszanka cementu połączona z polimerami lub żywicami (w naszym przypadku mówimy o mikrocemencie żywicznym), która po aplikacji tworzy cienką warstwę, o gładkiej i jednolitej powierzchni, doskonale przylegającą do różnych podłoży. Następnie warstwa ta jest zabezpieczana lakierem poliuretanowym, nadającym powierzchni ostateczny wygląd – matowy lub satynowy.

Dlaczego warto wybrać mikrocement?

  • Wszechstronność – mikrocement tworzy spójną powierzchnię, bez widocznych połączeń, która może pokryć podłogę, ściany czy blaty kuchenne (pomijając kwestię dylatacji przeciwskurczowych),
  • Wysoka wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie – bardzo trwały oraz łatwy do utrzymania w czystości materiał, czyli idealny wybór dla osób uwielbiających praktyczne rozwiązania.
  • Szeroka gama kolorów oraz odcieni – możliwość dostosowania faktury i koloru do danego wnętrza oraz indywidualnych preferencji Klienta.
  • Przyjazny dla środowiska – mikrocement przede wszystkim nie niszczy naturalnych zasobów, a także nie emituje szkodliwych substancji do otoczenia.

Mikrocement na większych powierzchniach

Zastosowanie mikrocementu nie musi ograniczać się tylko do powierzchni domowych czy mieszkaniowych. W naszej pracy wykorzystujemy mikrocement żywiczny, który oparty jest o żywicę epoksydową. To właśnie dzięki temu, uzyskana ostatecznie powierzchnia jest niezwykle trwała oraz mocna, co pozwala na zastosowanie jej w budynkach użyteczności publicznej czy też lokalach użytkowych. Nasze projekty obejmują już kilka takich miejsc, między innymi na terenie Szczecina, które są ogólnodostępne. Dlatego też, jeśli to możliwe, zachęcamy do obejrzenia ich na własne oczy, gdyż to właśnie efekt na żywo daje możliwość obiektywnej oceny i pewności, że jest to dokładnie to, czego Państwo szukają / oczekują.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, w celu podania dokładnych lokalizacji ww miejsc – Kontakt z nami.