Jesteś fanem stylu industrialnego lub może loftowego? Cenisz sobie surowe wnętrza?  A może po prostu chcesz mieć  coś  niepowtarzalnego  u siebie w domu lub siedzibie swojej firmy? Do naszej oferty  wstępuje beton na ścianach, czyli betonowy tynk dekoracyjny, który mamy państwu do przedstawienia i zaoferowania. Idąc z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, do swojej oferty dodajemy produkt, pasujący do reszty proponowanych przez nas systemów, np. białej podłogi poliuretanowej.

Tytułowy beton na ścianie  idealnie pasuje do surowych wnętrz, zarówno w domach jak i biurach. Ściany pokryte betonem dekoracyjnym, doskonale komponują się z ceglanymi wykończeniami oraz drewnem, oddając charakter i indywidualność danego miejsca. Nasz ręczny system nakładania tynku betonowego sprawia, że każda ściana jest inna i niepowtarzalna, tak jak w przypadku mikrocementu.  W stosunkowo krótkim czasie, jesteśmy w stanie przeprowadzić metamorfozę Państwa ścian w beton dekoracyjny.

Tynk dekoracyjny możemy nakładać na wszelakie powierzchnie pionowe wewnętrzne. Aplikację możemy dokonać na płytach karton gips i tynkach bez konieczności wykonywania gładzi gipsowych. Oczywiście przygotowaniem i zagruntowaniem  takiego podłoża  również się zajmiemy. Wracając do czasu realizacji to cały system może trwać dwa, trzy dni w zależności od jakości danych ścian oraz ich ilości, a dokładnie powierzchni.

Skoro wchodzimy w sprawy techniczne to pokrótce opiszmy betonowe ściany, które jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać. Tynk betonowy posiada wysoką dyfuzję pary wodnej i oczywiście jest ekologiczny. Możemy go instalować w każdym pomieszczeniu w domu, jak i wszystkich miejscach użyteczności publicznej , czyli dosłownie wszędzie. Alkaiczność betonu na ścianie sprawia, że zapobiega on powstawaniu pleśni i grzybów . Betonową ścianę stosujemy również w miejscach o podwyższonym  stopniu narażenia na zabrudzenia np. kominki, garaże, hole. Po odpowiednim, końcowym zabezpieczeniu betonu na ścianie, utrzymanie go w czystości jest łatwe (w przypadku powierzchni gładkich). Możemy również śmiało stwierdzić, że w razie zabrudzenia, można go szorować, ponieważ jest odporny na zmywanie. W zależności od Państwa preferencji, dobierzemy grubość ziarna, aby ściany były mniej lub bardziej gładkie, z mniejszą lub większą ilością otwartych  porów i wżerów. Dzięki temu każda ze ścian i każde z wnętrz  nabierze niepowtarzalnego i indywidualnego charakteru.

Beton stosowany we wnętrzach, zawsze zamykamy podstawowym preparatem wzmacniająco – niepylącym. Opcjonalnie proponujemy szczelne „domknięcie” struktury betonowej ściany, poprzez zastosowanie lakieru poliuretanowe. Jego wykończenie może być: satynowe lub w pełni matowe.

Uwaga!

Gdy będą Państwo dobierać strukturę betonu na ścianie, pamiętajmy też o tym, że bardzo duży wpływ na to jaki kolor i  poświatę  po danym wykończeniu będziemy widzieć na ścianie, stanowi światło. Ściana, w doświetlonym dziennym światłem  salonie , a w pomieszczeniu oświetlanym  sztucznym światłem może wyglądać trochę inaczej.

Podsumowując: beton dekoracyjny może zostać wykonany wszędzie, zaczynając od prywatnych domów, a kończąc na miejscach użyteczności publicznej. Na koniec, nie pozostaje Państwu nic innego, jak wyobrażenie sobie jak niewiele w wystroju wnętrza może zmienić jedna ściana z betonu. Zachęcamy do uruchomienia wyobraźni.