Kamienny dywan Szczecin

Kamienny dywan – podłoga żywiczna na balkon lub taras

Kamienny dywan to wykończenie szczególnie polecane w zewnętrznych częściach naszych budynków. Proponujemy Państwu rozwiązanie na lata! Podłoga na balkonie wykonana z żywicy epoksydowej oraz dekoracyjnego otoczaka to warstwa odporna na warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju. Podłoga na tarasie, w tym przypadku, nie posiada żadnych łączeń, tym samym pozbywają się Państwo problemu cieknących fug. Kamienny dywan to wykończenie posadzek betonowych o grubości 8 – 10mm. Wykończenie to jest systemem drenażowym, innymi słowy – pomiędzy kamieniami powstają mikroszczeliny, dzięki którym na dobrze wykonanej wylewce betonowej ze spadkiem nie powinny pojawiać się kałuże podczas opadów deszczu. Woda odprowadzana jest z podłogi żywicznej na balkonie lub tarasie, mikrokanalikami w kierunku spadku (odpływu, rynny, krańca tarasu).

Podłoga żywiczna wykonana w systemie kamiennego dywanu jest w pełni szczelnym rozwiązaniem, poprzez zastosowania uelastycznionego gruntu żywicznego, dedykowanego na zewnątrz o możliwości stosowania nawet do 8% wilgotności podłoża! Uelastyczniona żywica gruntująca, epoksydowa idealnie sprawdza się w pogodzie z wysokimi amplitudami temperatury. Gorące promienie słońca w lato oraz szybkie schładzanie się podłogi w nocy nie stanowi dla niej zagrożenia.

kamienny dywan 1 - KAMIENNY DYWAN
kamienny dywan 2 - KAMIENNY DYWAN
kamienny dywan 3 - KAMIENNY DYWAN

Dwa rodzaje barw kamiennych dywanów: otoczaki rzeczne lub marmurowe

Oferujemy Państwu usługę wykonania podłogi z żywicy na balkonie na bazie dwóch rodzajów otoczaków: rzecznych lub marmurowych. Otoczaki rzeczne to naturalna mieszanka wyselekcjonowanych kamieni, frakcji 1/5 mm. Otoczakiem marmurowym jest kamień jednobarwny, frakcji ¼ mm, dowolnie dobrany przez Inwestorów z palety producenckiej (dostępnych kilkanaście odcieni kamieni). Możliwym jest również wykonanie kamiennego dywanu na schodach. W trakcie takich realizacji, na krawędziach stopni montowane są przez naszych Pracowników listwy dekoracyjne dedykowane do posadzek żywicznych. Następnie pokrywamy podstopnice żywicą z odpowiednią dawką zagęstnika i otoczaków. Ostatnim etapem tego typu inwestycji jest pokrycie kamiennych dywanem powierzchni poziomych.

Wykonaniem kamiennych dywanów zajmujemy się w sezonie letnim pomiędzy miesiącami kwiecień – październik. Wymuszone jest to warunkami pogodowymi, których wymaga żywica, w trakcie wiązania. Po podłodze z żywicy na balkonie poruszać się można już następnego dnia. Całkowite stwardnienie systemu następuje po 7 dniach od wyłożenia finalnej warstwy kamiennego dywanu.